تبلیغات شما اینجا افزایش فالوور
بستن تبلیغات [X]
هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کار در شبکه های اجتماعی

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کار در شبکه های اجتماعی

نويسنده: pey_man سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 20:39

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی


شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:


برنامه

شروع با یک برنامه : چند هدف بازاریابی تعریف کنید. این اهداف باید زیرمجموعه ای از طرح بازاریابی کلی شما باشند. فعالیت های شبکه های اجتماعی کار بسیار فشرده ای است و واضح است بدون داشتن یک برنامه روشن نمی توان به تمام کارها رسیدگی کرد. یکی از اهداف استفاده از شبکه های اجتماعی برای کسب و کارهای کوچک ایجاد وفاداری در مشتریان است. افزایش ترافیک به وب سایت، گسترش نام تجاری و افزایش آگاهی از نام تجاری برای فروش بیشتر از دیگر اهداف استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد.


شناسایی

یک پلتفرم اجتماعی مناسب را انتخاب کنید. برای اکثر کسب و کارهای کوچک، شبکه اجتماعی مناسب جایی است که مشتریان بالقوه ش آنجا هستند. از محبوب ترین شبکه های اجتماعی می توان به یوتیوب، اینستاگرام، گوگل پلاس، فیس بوک، پینترست، توییتر، لینکدین اشاره کرد.


راه اندازی و آغاز به کار

با تکمیل پروفایل اجتماعی خود، حضور خود در شبکه های اجتماعی را آغاز کنید. نوشتن توصیف های جذاب درباره کسب و کارتان و پیوند آن به وب سایت خود، بارگذاری لوگو و تصاویر مناسب و خلاقانه در جذب مخاطب بسیار تاثیرگذار است.


محتوا

محتوای شبکه های اجتماعی باید به صورت مداوم به روز رسانی شوند. باید به طور منظم مطالب را به اشتراک بگذارید – حداقل چند بار در هفته. از محتوای ویدئویی و تصاویر جذاب استفاده کنید تا محتوای شما در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شود.


تعامل

درست مثل زندگی واقعی باید نشان دهید که به دیگران علاقه مند هستید. باید با مخاطبان تان در شبکه های اجتماعی، تعامل برقرار کنید. به سوالات و نظرات آن ها پاسخ دهید. حتی هنگامی که محتوای دیگران را دوست دارید باید آن را لایک کنید یا به اشتراک بگذارید. اگر شما ارتباط خوبی با مخطبان تان در شبکه های اجتماعی نداشته باشید، آن ها کم کم شما را ترک خواهند کرد.


نشر خودکار پست

از تکنولوژی برای صرفه جویی در زمان و نظم دادن به برنامه های کاری خود استفاده کنید. ابزارهایی همچون بافر(Buffer) می توانند شما را در مدیریت فعالیت های اجتماعی کمک کنند. همه فعالیت ها را به یک سرور مرکزی متصل کنید تا مجبور نباشید در همه جا وارد شوید.


اندازه گیری

از تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی برای ردیابی و سنجش پیشرفت اهداف بازاریابی خود استفاده کنید. بسیاری از شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و… دارای بخش گزارش دهی و تجزیه و تحلیل هستند.


منبع : atyno.com