تبلیغات شما اینجا افزایش فالوور
بستن تبلیغات [X]
عنوان مناسب و ویژگی های آن

عنوان مناسب و ویژگی های آن

نويسنده: pey_man پنجشنبه 18 آذر 1395 ساعت 1:22

از آنجا که مهمترین رکن در جلب توجه هر خبر و مطلب، عنوان می باشد لذا آشنایی با عنوان مناسب و ویژگی های آن می تواند کمک بزرگی برای جذب بازدیدکننده باشد. تقریبا می توان گفت عنوان مناسب مهمترین نقش را در دیده شدن مطلب بازی می کند.

اما عنوان مناسب چه ویژگی هایی دارد و چگونه می توان عنوانی انتخاب کرد که به وسیله آن بتوان بازدیدکنندگان را به سمت خود کشید؟ آیا انتخاب عنوان مناسب آسان است و هر عنوانی را میتوان انتخاب کرد؟ گوگل با عناوین هر وبگاه؛ اعم از سایت یا وبلاگ؛ چگونه رفتار می کند و آیا هر عنوانی برای محبوبیت در گوگل به درد می خورد؟

ابتدا لازم است تا با نحوه ی جستجوی افراد در گوگل آشنا شویم. غالب افراد بسته به نوع متنی که در جستجوی آن هستند ادبیات خاصی را بر می گزینند؛ برای مثال برای جستجوی مطالب آموزشی از کلماتی چون: نحوه، طریقه، روش، آموزش و ... استفاده می کنند. البته برای آشنایی با این کلیدواژه ها یا کلمات کلیدی میتوان عملا در گوگل جستجو کرد، پیشنهاد های لیست شده ای که زیر هم ظاهر میشوند همان کلمات کلیدی است که بهتر است از آنها در عنوان مطلب مورد نظر از آنها استفاده کرد.

اندازه ی عنوان خبر باید بین 4 تا 7 کلمه باشد که البته تعداد کلمات با توجه به قواعد خاص خود تعیین می شود مثلا حروف ربط و اضافه مانند: که، و، یا، در، برای، از، با، به، تا و ... هر کدام یک کلمه محسوب میشوند یا نشانه جمع "ها" یا "های" نیز یک کلمه به حساب می آیند. به هر حال باید دقت کرد که عبارتی که برای عنوان مورد استفاده قرار میگیرد در مجموع از 7 کلمه تجاوز نکند و کمتر از 4 کلمه نیز نباشد.

برای شناسایی کلمات کلیدی برای عنوان نیز کافی است از خود گوگل یا نرم افزار "آنالیز" که به زودی در این وبگاه قرار خواهیم داد استفاده کرد. هر کلمه کلیدی باید به دور از حاشیه و دقیقا همان موضوعی باشد که قرار است راجع به آن مطلب بنویسیم. عنوان انتخابی مورد نظر ما می تواند به صورت سوالی یا خبری یا هر نوع عبارت یا جمله ی مناسب با مطلب ما باشد.