تبلیغات شما اینجا افزایش فالوور
بستن تبلیغات [X]
منظور از سئوی سایت یا وبلاگ چیست؟

منظور از سئوی سایت یا وبلاگ چیست؟

نويسنده: pey_man پنجشنبه 18 آذر 1395 ساعت 1:21

شاید واژه ی سئوی سایت در نگاه اول شما را یاد گوگل بیاندازد، در واقع نیز همینطور است چون محبوب ترین و قوی ترین موتور جستجوی کنونی گوگل می باشد. در اصل ما هر کاری برای سئوی سایت انجام میدهیم صرفا برای دیده شدن در گوگل است. اکنون می خواهیم ارتباط این دو را کمی بیشتر توضیح دهیم.

واژه ی سئو از ترکیب سه کلمه لاتین Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو ساخته شده است. همان طور که از مفهوم آن پیداست سئو، مجموعه اقداماتی است که به سایت مورد نظر برای شناخته شدن در موتور جستجوی مورد نظر انجام می شود. لذا می توان گفت که در سئو باید کاری انجام داد که سایت هدف ما در نتایج جستجوی موتور مورد نظر (در اینجا گوگل) به رتبه های بالا یا ضفحات ابتدایی دست پیدا کند و اصطلاحا رنک جستجوی آن را بهبود بخشیم. هر چه سئوی انجام شده قوی تر و استاندارد تر باشد سایت قوی تر بوده و به تبع آن رتبه بهتری پیدا خواهد کرد.

هدف نهایی در سئو کسب رتبه های بالا در موتور های جستجو می باشد و موتور جستجو فقط برای یافتن مطلب و خبر به سایت های مورد نظر سر می زند، از این رو می توان گفت هر چه مطلب و خبر بیشتری داشته باشیم و زود به زود سایت خود را به روز کنیم سایت ما بیشتر دیده خواهد شد و رنک و رتبه ی آن نیز بهبود خواهد یافت.