تبلیغات شما اینجا افزایش فالوور
بستن تبلیغات [X]
آراد

بررسی سرعت و لودینگ سایت یا وبلاگ

نويسنده: pey_man دوشنبه 20 دی 1395 ساعت 21:55

از آنجایی که سرعت لود و بارگذاری سایت تاثیر بسزایی در سئو و بهینه سازی سایت یا وبلاگ و در این راستا جذب بازدید کننده دارد؛ لذا بررسی سرعت و لودینگ سایت یا وبلاگ اهمیت می یابد. پس چگونه می توان عوامل موثر بر سرعت اجرای سایت را شناسایی و آنها را بهینه کرد؟

در مجموع نرم افزار های زیادی برای بررسی و فهمیدن عوامل موثر بر سرعت سایت وجود دارد. اما برای سهولت در این امر ما ابزار آنلاین و وبسایت های فعال در این زمینه را معرفی میکنیم که دسترسی به آنها نیز آسان تر و سریع تر است. دقت کنید که در این پست ما تنها می خواهیم سرعت و لود سایت مورد نظر را مورد بررسی قرار دهیم و با روش های بهینه کردن آن که گاهی اوقات تخصصی است و ریزه کاری های زیادی دارد کاری نخواهیم داشت.

اولین ابزار آنلاین، وبسایت tools.pingdom.com می باشد که با توجه به ظاهر جذاب و زیبا و همینطور رابط کاربری آسان آن می تواند ابزاری مناسب به حساب آید که برای دیدن امکانات آن بهتر است به آن سری بزنید.

دومین سایت، سایت gtmetrix.com است که با آنالیز تقریبا" حرفه ای خود، عوامل تاثیر گذار بر لود و سرعت سایت مورد نظر را ارائه می دهد و ابزاری مناسب برای ساماندهی و اداره سایت برای مدیر سایت به حساب می آید.

ابزار دیگری نیز وجود دارند که ما به همین دو ابزار اکتفاء میکنیم و کلام را مختصر میکنیم. باز هم متذکر میشویم که در این پست فقط دو ابزار برای بررسی سرعت و لودینگ سایت یا وبلاگ معرفی شدند و روش های بهینه سازی در مخلص این کلام نمی گنجند و برای همین امر نیز این ابزار معرفی شدند که شما باید آنها را شناسایی و بهینه کنید.

عنوان مناسب و ویژگی های آن

نويسنده: pey_man پنجشنبه 18 آذر 1395 ساعت 1:22

از آنجا که مهمترین رکن در جلب توجه هر خبر و مطلب، عنوان می باشد لذا آشنایی با عنوان مناسب و ویژگی های آن می تواند کمک بزرگی برای جذب بازدیدکننده باشد. تقریبا می توان گفت عنوان مناسب مهمترین نقش را در دیده شدن مطلب بازی می کند.

اما عنوان مناسب چه ویژگی هایی دارد و چگونه می توان عنوانی انتخاب کرد که به وسیله آن بتوان بازدیدکنندگان را به سمت خود کشید؟ آیا انتخاب عنوان مناسب آسان است و هر عنوانی را میتوان انتخاب کرد؟ گوگل با عناوین هر وبگاه؛ اعم از سایت یا وبلاگ؛ چگونه رفتار می کند و آیا هر عنوانی برای محبوبیت در گوگل به درد می خورد؟

ابتدا لازم است تا با نحوه ی جستجوی افراد در گوگل آشنا شویم. غالب افراد بسته به نوع متنی که در جستجوی آن هستند ادبیات خاصی را بر می گزینند؛ برای مثال برای جستجوی مطالب آموزشی از کلماتی چون: نحوه، طریقه، روش، آموزش و ... استفاده می کنند. البته برای آشنایی با این کلیدواژه ها یا کلمات کلیدی میتوان عملا در گوگل جستجو کرد، پیشنهاد های لیست شده ای که زیر هم ظاهر میشوند همان کلمات کلیدی است که بهتر است از آنها در عنوان مطلب مورد نظر از آنها استفاده کرد.

اندازه ی عنوان خبر باید بین 4 تا 7 کلمه باشد که البته تعداد کلمات با توجه به قواعد خاص خود تعیین می شود مثلا حروف ربط و اضافه مانند: که، و، یا، در، برای، از، با، به، تا و ... هر کدام یک کلمه محسوب میشوند یا نشانه جمع "ها" یا "های" نیز یک کلمه به حساب می آیند. به هر حال باید دقت کرد که عبارتی که برای عنوان مورد استفاده قرار میگیرد در مجموع از 7 کلمه تجاوز نکند و کمتر از 4 کلمه نیز نباشد.

برای شناسایی کلمات کلیدی برای عنوان نیز کافی است از خود گوگل یا نرم افزار "آنالیز" که به زودی در این وبگاه قرار خواهیم داد استفاده کرد. هر کلمه کلیدی باید به دور از حاشیه و دقیقا همان موضوعی باشد که قرار است راجع به آن مطلب بنویسیم. عنوان انتخابی مورد نظر ما می تواند به صورت سوالی یا خبری یا هر نوع عبارت یا جمله ی مناسب با مطلب ما باشد.

منظور از سئوی سایت یا وبلاگ چیست؟

نويسنده: pey_man پنجشنبه 18 آذر 1395 ساعت 1:21

شاید واژه ی سئوی سایت در نگاه اول شما را یاد گوگل بیاندازد، در واقع نیز همینطور است چون محبوب ترین و قوی ترین موتور جستجوی کنونی گوگل می باشد. در اصل ما هر کاری برای سئوی سایت انجام میدهیم صرفا برای دیده شدن در گوگل است. اکنون می خواهیم ارتباط این دو را کمی بیشتر توضیح دهیم.

واژه ی سئو از ترکیب سه کلمه لاتین Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو ساخته شده است. همان طور که از مفهوم آن پیداست سئو، مجموعه اقداماتی است که به سایت مورد نظر برای شناخته شدن در موتور جستجوی مورد نظر انجام می شود. لذا می توان گفت که در سئو باید کاری انجام داد که سایت هدف ما در نتایج جستجوی موتور مورد نظر (در اینجا گوگل) به رتبه های بالا یا ضفحات ابتدایی دست پیدا کند و اصطلاحا رنک جستجوی آن را بهبود بخشیم. هر چه سئوی انجام شده قوی تر و استاندارد تر باشد سایت قوی تر بوده و به تبع آن رتبه بهتری پیدا خواهد کرد.

هدف نهایی در سئو کسب رتبه های بالا در موتور های جستجو می باشد و موتور جستجو فقط برای یافتن مطلب و خبر به سایت های مورد نظر سر می زند، از این رو می توان گفت هر چه مطلب و خبر بیشتری داشته باشیم و زود به زود سایت خود را به روز کنیم سایت ما بیشتر دیده خواهد شد و رنک و رتبه ی آن نیز بهبود خواهد یافت.